Mieczysław Kowalski- z tytułem Członka Honorowego PTT!

Z wielką radościa informujemy, że Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Polskiego Towarzystwa Tanecznego w dniu 27 czerwca br. jednogłośnie  nadał tytuł Członka Honorowego Polskiego Towarzystwa Tanecznego naszemu  wieloletniemu działaczowi, sędziemu, administratorowi naszej bazy-wielkiemu Przyjacielowi Tańca Panu Mieczysławowi Kowalskiemu.

Związany z ruchem tanecznym od czasów studenckich na Politechnice Wrocławskiej, potem wraz z Panem Leszkiem Lewandowskim współtworzył SKT Pałacyk we Wrocławiu; swój pierwszy turniej jako sędzia skrutiner poprowadził 13 grudnia 1981r; bardzo aktywny i kreatywny sędzia skrutiner, przez kilka kadencji aktywnie działający w strukturach władz okręgu podkarpackiego, wieloletni delegat okręgu podkarpackiego, od dekad niezastąpiony Administrator Okręgowy.

Mieczysław Kowalski jako pierwszy w Polsce skrutiner przeprowadził turniej w oparciu o własny autorski program skrutinerski;  był także autorem nakładki , która pozwalała drukować dane o turnieju. Z jego programu korzystało  wielu sędziów skrutinerów; co ważne  nie robił tego odpłatnie; po prostu po koleżeńsku udostępniał  swój program. Był autorem wielu  cennych opinii i racjonalizatorskich wniosków; aktywnie współpracował  z Komisją ds. Skrutinerów.

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o zakończeniu w roku 2020  jego pracy w charakterze sędziego- skrutinera ; blisko 40 lat sędziował zdecydowaną większość realizowanych w naszym okręgu imprez,  w większości jako ich Przewodniczący ; był także cenionym i poszukiwanym sędzią przez organizatorów   spoza naszego regionu; organizatorom dawał zawsze  poczucie bezpieczeństwa i spokoju w zakresie sprawności przeprowadzanego przedsięwzięcia.

Jego  życzliwość i   gotowość służenia  radą , pomocą  były po prostu bezcenne,

Możliwość komentowania została wyłączona.