Nowe przepisy- stroje taneczne

Szanowni Państwo, Drodzy Tancerze ,

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowymi przepisami w zakresie wizerunku tancerzy-Przepisy STT PTT-Stroje taneczne-WPROWADZENIE -wrzesień 2023 (1) przyjęty uchwałą ZG PTT nr 76/2023 .

Uważamy, że ich wygląd  powinien w sposób naturalny korespondować z ich etapem rozwoju, ich wiekiem oraz posiadanymi umiejętnościami, tak by  potrzeba  wyróżnienia się  była adekwatna do prezentowanej jakości tańca, by  nasze zapisy  w sposób naturalny kształtowały smak i elegancję

tańczących par i solistów. Równocześnie postanowiliśmy wyjść naprzeciw bogatej ofercie rynkowej oraz panującym trendom- uznając- chęć bycia przez tancerzy na parkiecie -kimś atrakcyjnym, wyjątkowym i niepowtarzalnym.

W pierwszej części naszych przepisów skoncentrowaliśmy sie na objaśnieniu definicji pojęć, którymi

się będziemy posługiwać, w drugiej – krótko określiliśmy zasady ogólne; część trzecia najbardziej szczegółowa jest opisem 4 grup, które wyróżniliśmy. Uznaliśmy, że opis każdej grupy powinien być wg takiego samego schematu, z uwypukleniem na końcu opisu nowowprowadzonych elementów. By zobrazować nasze zapisy powstały trzy załączniki A, B i C.

Kategorią, którą postanowiliśmy uprościć w swoich zasadach są Seniorzy. Uwolniliśmy w zapisach konkurencje Open w kat. Dzieci i Juniorów Młodszych.

Mamy nadzieję, że zaproponowane szersze możliwości wizerunkowej prezentacji będą  dla naszych tancerzy dodatkowym  bodźcem do zdobywania kolejnych klas i tym samym aktywnego rozwoju, będą także  jeszcze bardziej inspirującym  sposobem na wyrażenie własnej artystycznej osobowości.

Z całego serca dziękuję Wszystkim, którzy  dołożyli w ich powstanie choćby najmniejszą cegiełkę.

W imieniu zespołu ds. przepisów dotyczących wizerunku i strojów

                               Anna Niedzielska

Możliwość komentowania została wyłączona.